НАСТАВНИЦТВО

Якщо озирнутися назад, то кожен з нас може згадати ту досвідчену людину чи людей, що допомагали нам рухатися вперед, підтримували та піднімали під час падіння, утішали в часи відчаю та вплинули на формування нас як особистостей. У когось – це були батьки, для інших вагому роль відіграли друзі, родичі, сусіди чи хтось, кого зустріли зовсім випадково. Таких людей ми сміливо можемо назвати Наставниками. Адже вони і наставляли нас і були прикладом для наслідування в дитинстві та підлітковому віці. Однак, не всі діти на сьогодні мають змогу наслідувати гідні вчинки, вчитися життєвим навикам у людей з високими моральними цінностями тощо. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що знаходяться в інституційних закладах.

Необхідність в досвідченому другові помітила на сьогодні і держава. Тому в Україні триває процес впровадження наставництва над дитиною, яка проживає в інтернаті чи іншому закладі для дітей з 2017 року. До цього часу вже дана форма допомоги була апробована громадськими організаціями і принесла велику кількість позитивних результатів, що проявляються в успішному та щасливому житті випускників і по сьогодні. Маючи Наставника, дитина має свою близьку людину, яку не потрібно ділити з колективом, яка навчить життєвим навикам, що є необхідними в самостійному житті. #Наставник допомагає дитині у навчанні, виявляє, розвиває та підтримує інтереси. Неодноразово досвідчені друзі дітей-сиріт змогли запобігти непоправним наслідкам підліткової поведінки. Також вони стали причиною подолання страху перед виходом в інше суспільне середовище після закінчення навчального закладу.

ЗВАЖЕНИЙ КРОК

Таким чином, щоб бути Наставником не достатньо мати лише бажання допомагати дітям, але і необхідно пройти навчання та підписати Договір. Тому #Наставництво – це впорядковане професійне волонтерство, яке є безпечним для дитини.

Наставництво – це впорядковане професійне волонтерство, яке є безпечним для дитини.

Оскільки, така форма допомоги дійсно дієва, то на сьогодні постає питання про необхідність професійних Наставників як помічників і в родини, які мають певні тимчасові або тривалі труднощі. Такі волонтери можуть стати помічниками у вихованні, медіаторами для налагодження відносин між дітьми і дорослими, друзями, які на рівні дитини зможуть розповісти та показати на прикладі важливість моральних, культурних, естетичних та ін.. цінностей. Крім того, в наставниках є велика потреба в тих родинах, де не має можливості самотужки розвивати дітей в тій мірі, настільки цього потребує вік, фізичні можливості, нахили та бажання дитини.

Старший друг також може стати посередником між родиною та організаціями, службами, благодійниками та іншими волонтерами, що зможуть покрити в подальшому нагальні потреби, вирішення яких є необхідним в першу чергу для дитини.

Поділитися цим дописом

ЗМІНИ ЖИТТЯ СЬОГОДНІ

Твій вибір зараз може вплинути твоє життя та життя людини, яка опинилась у складних обставинах.
Змінивши одне життя — ми змінюємо світ!

стати волонтером
підтримати фонд